احداث پست برق 132.20 کیلوولت اخلمد - اخلمد / اخلومد
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


اخلمد / اخلومد

منطقه ای سر سبز از رشته کوه های بینالود


احداث پست برق 132.20 کیلوولت اخلمد

خبرگزاری فارس: احداث پست برق 132.20 کیلوولت اخلمد از سوی شرکت برق خراسان، اعلام نرخ مؤسسات خودرو سواری کرایه مشهد و... از جمله مهم‌ترین اخبار کوتاه از خراسان رضوی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از شرکت برق منطقه‌ای خراسان، علیرضا دروگر مجری طرح پست‌های انتقال نیروی شرکت برق خراسان اظهار داشت: به منظور تامین برق کارخانجات شهرک صنعتی چناران و جلوگیری از افت ولتاژ در این منطقه شرکت برق منطقه‌ای خراسان تصمیم به احداث این پست گرفته است. 


وی در مورد مشخصات فنی پست برق اخلمد گفت: این پست در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع به صورت 2 فیدر خط 132 کیلوولت، 2 دستگاه ترانسفورماتور هر یک به ظرفیت 50 مگاولت آمپر است که دارای 14 فیدرخروجی 20 کیلوولت و 2 دستگاه فیدر بانک خازنی است. 
دروگر تصریح کرد: کنترل و حفاظت این پست در آینده بدون اپراتور و با امکان ارسال فرامین و عملیات، از راه دور کنترل می‌‌شود. 
مجری طرح پست‌های انتقال نیروی شرکت برق خراسان افزود: هزینه اجرای پست اخلمد 50 میلیارد ریال است. 
وی گفت: این پست تا‌کنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد. 
وی اظهار داشت: بیش از 80 درصد تجهیزات پست از داخل کشور تامین شده است. 

* اعلام نرخ مؤسسات خودرو سواری کرایه مشهد 
نرخ مؤسسات خودرو سواری کرایه ‌مشهد مقدس از سوی سازمان بازرگانی خراسان رضوی تا اطلاع ثانوی به شرح ذیل اعلام شد. 
ورودی 6 هزار و 500 ریال تا یک کیلومتر، به ازای هر 200 متر 300 ریال (هرکیلومتر طی شده هزار و 500 ریال)، تاخیر (‌توقف) هر دقیقه 300 ریال، ارائه خدمات از ساعت 23 الی 6 صبح 30 درصد به نرخ فوق اضافه شود. 

* میادین دام موظف به جذب دامپزشک شدند 
براساس مصوبه شورای سلامت شهرستان درگز علاوه بر کشتارگاه‌ها میادین عرضه دام در سطح شهرستان درگز نیز موظف به جذب کارشناس دامپزشکی به عنوان مسئول فنی بهداشتی شدند. 
رئیس شبکه دامپزشکی درگز اظهار داشت: با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه کشتارگاه‌ها و میادین عرضه دام و نقش عمده آن‌ها در شناسایی بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به پیشنهاد شبکه دامپزشکی درگز و در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی تصمیماتی گرفته شد. 
اردشیر اردشیری گفت: مقرر شد مسائل و مشکلات مربوط به عرضه دام در کمیته ویژه‌ای با دبیری دامپزشکی مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه آن به شورای سلامت اعلام شود. 
وی افزود: در این راستا متولیان میادین دام در اسرع وقت نسبت به بکارگیری مسئول فنی دامپزشکی در میادین اقدام کنند در غیر این صورت با آنها برخورد قانونی انجام می‌شود. 

* روستای دربندی علیا درگز از راه آسفالته محروم است 
یکی از اعضای شورای اسلای روستای دربندی علیا از توابع بخش چاپشلو درگز از کم توجهی مسئولان برای آسفالت راه روستای دربندی انتقاد کرد. 
ابراهیم ابراهیمی اظهار داشت: با وجود پیگیری فراوان و فراهم بودن زمینه بهسازی و آسفالت روستا، تاکنون اقدامی برای آسفالت این روستا انجام نگرفته و گاهاً با جاری شدن سیل ارتباط حدود 200 خانوار این روستا با شهر درگز قطع می‌شود. 
وی گفت: سیلاب مقابل روستا یک تهدید بزرگ برای روستا است و پاره‌ای از مواقع که سیل در این مسیر جاری می‌شود مردم خانه‌های خود را ترک کرده و آواره می‌شوند. 
ابراهیمی افزود: چرا که خطر سیل‌بردگی آنان وجود دارد و در این ارتباط درگذشته شاهد حوادث ناگوار و سیل‌بردگی احشام و وسایل مردم بوده‌ایم و ضروری است مقابل روستا دیوار ساحلی احداث شود. 
وی اظهار داشت: به دلیل نامعلومی مدرسه راهنمایی روستا تعطیل شده و بچه‌های این روستا هر روز با پیمودن حدود 10کیلومتر باید به روستاهای کپکان بروند که بسیار مشکل و نیازمند توجه مسئولان است. 

* فعالیت 24 ساعته ستاد خبری سازمان همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها 
رئیس سازمان بازرگانی خراسان رضوی از فعالیت 24 ساعته و مداوم ستاد خبری این سازمان همزمان با آغاز مرحله اجرایی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها خبر داد. 
علی صفرزاده تصریح کرد: با توجه به اهمیت دریافت و رسیدگی فوری به گزارش‌های مردمی در زمان اجرای این قانون، همزمان با شروع فاز اجرایی اصلاح قیمت‌ها در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، ستاد خبری این سازمان در یک اقدام ویژه به صورت 24 ساعته فعال است. 
وی با اشاره به تاثیرگذاری مثبت دریافت گزارش‌های مردمی و پایش بازار توسط مردم تاکید کرد: شهروندان می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز از طریق سامانه ارتباطی بازرگانی ایران ـ سابا به شماره 124 گزارش‌های و شکایات خود را از واحدهای اقتصادی در مورد تخلفاتی از قبیل گران‌فروشی، عدم صدور صورتحساب، احتکار و... مطرح و با دریافت کد پیگیری از نتایج حاصله مطلع شوند. 

نوشته شده در جمعه 17 دی‌ماه سال 1389ساعت 04:47 ب.ظ توسط محمود| 0 نظر|

Design By : Mihantheme